Pán Kiska, vzdajte sa kandidatúry!

Autor: Radovan Štapinský | 20.3.2014 o 10:29 | Karma článku: 2,93 | Prečítané:  331x

Prečo takmer každé prezidentské voľby na Slovensku sú o výbere medzi zlým a horším? Prečo vždy treba rozmýšľať nad tým, kto bude pre našu spoločnosť menšie zlo? Prečo už raz nemôžeme voliť toho, kto bude evidentne dobrý?

Prečo tieto voľby vyhrá Fico? Preto, že má všetko vo svojich rukách? Preto, že nemá proti sebe kvalitného súpera? Každý čo ako kvalitný súper by to s ním mal ťažké, darmo, niet lepšieho rétora na Slovensku. A navyše ak ten najlepší rétor má všetko pod palcom, pred sebou publikum, ktoré možno opiť aj rožkom – žiaden problém. Navyše spomínaný rétor všetko a každom vie, aj to, čo ten druhý o sebe vedieť nemusí, čo nemusí byť ani pravdou. Lenže to nie je podstatné, lebo oddaní poddaní, zoženú a potvrdia všetko, čo si rétor bude želať. Nemali by problém skompromitovať ani Krista, Budhu, či neviem aký iný ideál dobra, ak by to bolo v záujme moci. O čo ľahšie sa kompromituje niekto, kto okrem charity má aj čo to za ušami?

Nebol by pre Fica dôstojnejším partnerom do súboja Procházka? Navyše so šancou vyhrať. A s pridanou hodnotou – urobiť niečo pre Slovensko. Lenže to sa v slovenskej politike nenosí, to čo by malo byť samozrejmosťou, tu je pridanou hodnotou. Pán Kiska, nebolo by lepšie, ak Vám na Slovensku naozaj záleží, vzdať sa kandidatúry? Mám pocit, že viac pre Slovensko v tejto chvíli urobiť nemôžete.

Už nemám chuť premýšľať, kto bude pre Slovensko menším zlom. Chcem si už konečne vybrať, ak nie medzi dobrým a lepším, tak aspoň medzi zlým a dobrým.

Sklamaný občan.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dôvere by už schránka na Cypre neprešla. Pravidlá sa menia

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama a Žitňanskej obhajoba

Aj keby zákon skresal rozkrádanie len o „drobné“, stále hovoríme asi o miliónoch.


Už ste čítali?