Tragédia našej spoločnosti

Autor: Radovan Štapinský | 19.11.2012 o 16:36 | (upravené 19.11.2012 o 17:17) Karma článku: 9,91 | Prečítané:  177x

Keď si dobre spomínam, bolo to posledný dušičkový piatok. Pokojné popoludnie. Až kým ma vyrušili sirény. Jedná. Druhá... Najprv hasičské, potom záchranárske a hádam najviac bolo tých policajných. Po chrbte prebehol mráz. To nebude obyčajná autonehoda, pomyslel som si nielen ja. Muselo sa stáť niečo strašné. A aj sa stalo. O pár minút som sa z médií dozvedel, že most, ktorý stavali na blízkej diaľnici sa zrútil, mŕtvi, zranení... Hrôza, súcit, ľútosť a hnev na to, že pravdepodobne kvôli „nenažranosti nedotknuteľných“, zas obyčajný človek trpí. A nie jeden!

 

Neprešlo veľa času a jednu tragédiu vystriedala druhá. Nechcem porovnávať neporovnateľne, ale... Ako nazvať výmenu názorov Počiatek verzus Figeľ? Tragédia našej spoločnosti, každý má fakty, každý má pravdu, každý chce vytĺcť čo najviac pre seba a pravda? Neverím, že ju spoznáme. Tak to už u nás chodí.  A obyčajný človek? Zas sa kdesi stratil, veď do volieb je ďaleko.

Nebyť doktorátu, bytu v Bratislave, tak ako víťaz by z tohto duelu u mňa vyšiel pán Figeľ. Nie sú to síce v porovnaní s tou druhou stranou až také strašné kauzy, ale človek už akosi od kresťanského demokrata očakáva vyšší štandard a tak je k nemu aj prísnejší. Preto, prepáčte neverím Vám!

A pán Počiatek, tomu už neverím od jachtovej kauzy, určite už vtedy nemal čo robiť v tak vážnom úrade ako je vláda. Pán Fico, prečo ste mu dali šancu a teraz druhú? A prečo aj napriek druhej šanci a druhému výraznému prešľapu ešte sedí na svojej stoličke? Nie, nemáte moje sympatie, no napriek tomu Vám pošepnem, kazí Vám meno. Pardon, ale neverím ani Vám, pán Počiatek!

Kde je teda pravda? Dopátra sa raz k nej niekto? Je tu vôbec niečo u nás nezávisle? Kde to žijeme?

Tragédia slovenskej politiky i spoločnosti všeobecne. Strata morálky. Strata úcty k druhým, sebe! Strata vlastnej dôstojnosti. Tragédia každého z nás!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Dá vám 5000 eur na auto

Úspešnosť dotácie je dnes otázna. V Nemecku sa skončila fiaskom.

KULTÚRA

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiseriály sú mimo

Dôvody, prečo sa na naše krimi nedá pozerať.

TV

Fico zabáva ľud vtipmi ako Mečiar

Premiér na mítingoch s voličmi rád rozpráva jednoduché vtipy.


Už ste čítali?